XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października 2022 r. obchodzimy XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia jest to międzynarodowa akcja, w którą zaangażowała się również nasza szkoła. Organizatorem tej akcji na terenie szkoły była pani Iwona Podlejska.

W klasach III - VIII uczniowie obejrzeli filmy, gdzie pokazane były inne metody mnożenia np: na palcach, metoda japońską.

W każdej klasie został przeprowadzony konkurs na Mistrza Tabliczki Mnożenia.

Uczniowie musieli prawidłowo uzupełnić kartę konkursową z liczenia pamięciowego.

Oto Mistrzowie Tabliczki Mnożenia w naszej szkole:

3a - Bartek Wawrzyńczak

3b - Maksym Akmaikin

5a - Antoni Galas

6a - Iga Niedzielska

7a - Dominik Chudzicki

8a - Sandra Bińczyk.

Został również ogłoszony konkurs na rymowanki - wiersze usprawniające naukę tabliczki mnożenia. Konkurs ten wygrał uczeń klasy 3a Bartek Wawrzyńczak.

A oto super rymowanki wymyślone przez Bartka:

Owoce trzeba jeść, 6 razy 6 jest 36.

Mamy stare komputery, 2 razy 2 jest 4.

Znam wszystkie litery, 8 razy 8 jest 64.

Świeczkę teraz zgaście, 2 razy 6 jest 12.

Nie lubię długich opowieści, 5 razy 6 jest 30.

10 października na zakończenie akcji, wszyscy Mistrzowie otrzymali wspaniałe dyplomy!

Zwycięzcom gratulujemy i do zobaczenia za rok, w kolejnej edycji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia!