Program - Gimnastyka Małego Smyka

Program samodzielnie opracowany przez nauczycielkę, mgr inż. Izabelę Broszko.

Prezentowany program powstał w trosce o kształtowanie u dzieci prawidłowych postaw wobec własnego zdrowia. Dotyczy rozwijania sprawności fizycznej u dzieci w wieku przedszkolnym. Program ten wspomaga harmonijny rozwój psychofizyczny i psychomotoryczny dziecka poprzez uaktywnienie go do różnych działań fizycznych. Dzięki gimnastyce całego ciała dzieci kształtują sylwetkę, gibkość i skoczność. Poprzez ćwiczenia uczą się kontrolować swoje ciało i poznają swoje możliwości. Zabawy łączące ruch i muzykę sprawiają, że dzieci nabierają pewności siebie, poznają swoje ciało oraz łatwiej nawiązują kontakty z rówieśnikami. Działania z dziećmi podczas zajęć ruchowych wspomagają rozwój w strefie poznawczej, motorycznej oraz emocjonalnej.