Projekty i programy

 • MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych MegaMisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji najmłodszych uczniów, tak by byli oni bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

  Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

  Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

   Do tej pory nasza szkoła otrzymała dwa nowoczesne tablety, zestaw 20 książek i audiobook’ów, gry planszowe i zabawki edukacyjne oraz zestaw artykułów plastycznych.

 • Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

  Nasza szkoła uczestniczy w kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmi poszukiwaczami AUTORYTETU”, skierowanej do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce.

   

  Priorytetowym celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa i zmniejszenie skali przestępczości    i zachowań ryzykownych, tj. hejt, przemoc, alkohol, narkotyki, itp.

   

  Główna idea kampanii to odbudowanie i wzmocnienie w naszym społeczeństwie autorytetu rodzica i nauczyciela.

 • Code Week 2018

  Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie Code Week 2018.

 • Europejski program eTwinning

  W czerwcu bieżącego roku Zespół Szkolno – Przedszkolny w Mykanowie dołączył  do międzynarodowej społeczności szkół w Europie, czyli sieci eTwinning. Na początek  w związku z realizacją europejskiego projektu programu Erasmus+ Eating for Life: Healthy Eating Education at School postanowiliśmy rozszerzyć nasze działania i zarejestrować projekt na portalu eTwinning. Dzięki temu rezultaty naszej pracy dostępne będą dla znacznie większego grona odbiorców. Obecnie planujemy rozpocząć realizację własnego projektu za pośrednictwem sieci eTwinning.

   

 • Program profilaktyczny „Smak życia czyli debata o dopalaczach”

  „Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa   dr Krzysztofa Wojcieszka, który został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest do uczniów klas VII i VIII SP oraz klas III Gimnazjum.

  https://youtu.be/j_fNP_-dD_4

 • Projekt EuroWeek

  W dniach od 28 września do 2 października tego roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stefana Okrzei w Mykanowie pod opieką nauczycielki języka angielskiego p. Malwiny Pruciak i pedagoga szkolnego p.  Roberta Duszy wzięli udział w projekcie szkoleniowym EuroWeek – Szkoła Liderów.

 • Projekt "Ogień i czad"

 • Projekt "Szkoła z Prawami Dziecka"

 • Trzymaj formę

  Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, adresowanym do uczniów klas V-VIII SP, klas III Gimnazjum oraz rodziców i opiekunów.

  Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”. Promuje on zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną wśród młodzieży szkolnej.

 • Wszystkich odwiedzin 10923, Dzisiaj: 2

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe