Projekty i programy

 • "Mleko, owoce i warzywa w szkole"

  W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w „Programie dla szkół” .

  „Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „ Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie. W ramach „ Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa „ polscy producenci regularnie dostarczają dzieciom owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne przez 12 wybranych tygodni w pierwszym i drugim semestrze roku szkolnego 2019/20. Są to: mleko, jogurt, kefir, serek oraz owoce i warzywa sezonowe :  jabłko, gruszka, papryka, marchewka, rzodkiewka, truskawka.

  Program ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zachęca ich do utrzymywania zdrowej diety, promuje spożywania zdrowego, pożywnego drugiego śniadania oraz budowania świadomości dzieci i rodziców w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych.

 • Jesteśmy w III etapie programu "Szkoła z klasą 2.0"

  Miło mi poinformować, że zaliczyliśmy pozytywnie etap II programu „Szkoły z klasą 2.0” przed nami jeszcze dwa etapy. W chwili obecnej przechodzimy do etapu 3.

  Co się działo w drugim etapie realizacji programu?

  II etap programu „Szkoły z klasą 2.0” (razem z członkami zespołu) zaczęliśmy od dokładnej obserwacji uczniów podczas lekcji oraz przerw. Rozmawialiśmy w pokoju nauczycielskim z nauczycielami,  jakie problemy się pojawiają, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa w szkole.

 • "Unplugged"

  Nasza szkoła realizuje Program Przeciwdziałania Przyjmowania Substancji Uzależniających przez Uczniów - "Unplugged"

  Cele programu oraz tematy dla uczniów znajdują się na plakatach.

 • Projekt - "Szkoła z klasą"

  Miło mi poinformować, że zadanie 1 zaliczyliśmy – pozytywnie. Dotyczyło ono   poinformowania społeczności szkolnej o udziale w programie Szkoła z Klasą 2.0. oraz wybranie obszaru działań w szkole. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w realizację tego etapu, a szczególnie uczniom, którzy na „gadającej tablicy” przyklejali karteczki dotyczące wyboru obszaru w którym należy dokonać zmian w szkole. Większością społeczności szkolnej został wybrany obszar 7 – Bezpieczeństwo i zaufanie.

  Przechodzimy teraz do II etapu, czyli diagnozy potrzeb naszych uczniów.  Wszyscy będziemy mogli się wypowiedzieć na pytania, które pomogą nam wybrać główny cel działania.

  Uczniowie z klas I-III wykonają rysunki na temat: „Moja szkoła jest przyjazna i bezpieczna”.

  Klasy IV i V będą odpowiadali na przygotowane pytania metodą „kciuk” natomiast klasy VI-VIII zostaną diagnozowani metodą „kupon ewaluacyjny”. Nauczyciele i rodzice wypełnią krótką ankietę, która zostanie przygotowana przez nasz zespół.

   

   

 • Program Edukacyjny dla szkół 'Działaj z imPetem"

  Kampania społeczno-ekologiczna ma na celu edukacje Polaków w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu. Wierzymy, ze program przysłuży się do wytworzenia odpowiednich postaw ekologicznych nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli.

 • Projekt "Szkoła kompetencji"

  Nasza szkoła się rozwijać na wielu płaszczyznach, stąd podjęliśmy decyzję, aby w roku szk. 2018/2019 uczestniczyć w innowacyjnym projekcie "Szkoła kompetencji - województwo śląskie" finansowanym z Funduszy Europejskich. Działania podjęte w związku z realizacją projektu z pewnością przyczynią się do ukierunkowania szkoły na rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na  rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych), nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej)

 • "Zdrowo jem, więcej wiem"

  Klasa 1 przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", którego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

 • MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych MegaMisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji najmłodszych uczniów, tak by byli oni bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

  Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

  Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

   Do tej pory nasza szkoła otrzymała dwa nowoczesne tablety, zestaw 20 książek i audiobook’ów, gry planszowe i zabawki edukacyjne oraz zestaw artykułów plastycznych.

 • Szkoła z klasą

      W roku szkolnym 2019/2020 nauczyciele z naszej szkoły zgłosili się do udziału w projekcie „Szkoła z klasą 2.0”.  Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem:  

  Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo!

  Pierwszym krokiem w programie było utworzenie zespołu w skład, którego wchodzą:

  Dyrektor szkoły: Lidia Kiedrzynek koordynator zespołu: Iwona Podlejska i nauczyciele: Anika Wasil,  Żaneta Kosela i Małgorzata Skowrońska.

  Następnie nauczyciele zostaną przeszkoleni metodą design thinking, (DT), która pomaga budować innowacyjne rozwiązania w oparciu o oczekiwania i faktyczne potrzeby szkoły. 

  Do programu zostaną zaproszeni uczniowie naszej szkoły, bo program jest po to, aby uczniowie byli współodpowiedzialni za szkołę, mieli swój głos w jej życiu.

  Kolejnym krokiem będzie badanie potrzeb szkolnej społeczności, analiza wyników, wybór celu dla szkoły i ostatni krok to tworzenie nowych rozwiązań i ich udoskonalanie.

  Nasz cel główny: Chcemy być szkołą, która potrafi ze sobą współpracować, jest otwarta, chce się rozwijać, chcemy wykształcić uczniów, którzy potrafią krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.

  Będzie się działo!

  Program prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą. Partnerem programu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

  Więcej o pracy w programie na stronie:  https://szk.szkolazklasa.org.pl/o-programie/

 • Wszystkich odwiedzin 24090, Dzisiaj: 17

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2020 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe