Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Projekty i programy

 • Szkoła pamięta

  Podobnie jak w roku ubiegłym wzięliśmy udział  w kolejnej akcji MEN "Szkoła pamięta" Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z  historią regionu i naszej społeczności. Akcję przeprowadzono w okresie, w którym szczególnie wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, w okresie świąt zadusznych. Ze względu na pandemię koronawirusa nasze działania miały charakter multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły.

 • "Szkoła do hymnu"

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział  w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy  „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii  wspólne śpiewanie odbyło się  w każdej klasie podczas połączenia online.

 • "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

  Uczniowie klasy II biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą-lekturki spod chmurki". Celem projektu jest rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania że zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Udział w projekcie dzieci rozpoczęli od zrobienia własnych lekturników oraz stworzeniu papierowego Czytusia, który zachęca do czytelnictwa.

 • "Mleko, owoce i warzywa w szkole"

  W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w „Programie dla szkół” .

  „Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „ Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie. W ramach „ Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa „ polscy producenci regularnie dostarczają dzieciom owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne przez 12 wybranych tygodni w pierwszym i drugim semestrze roku szkolnego 2019/20. Są to: mleko, jogurt, kefir, serek oraz owoce i warzywa sezonowe :  jabłko, gruszka, papryka, marchewka, rzodkiewka, truskawka.

  Program ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zachęca ich do utrzymywania zdrowej diety, promuje spożywania zdrowego, pożywnego drugiego śniadania oraz budowania świadomości dzieci i rodziców w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych.

 • Jesteśmy w III etapie programu "Szkoła z klasą 2.0"

  Miło mi poinformować, że zaliczyliśmy pozytywnie etap II programu „Szkoły z klasą 2.0” przed nami jeszcze dwa etapy. W chwili obecnej przechodzimy do etapu 3.

  Co się działo w drugim etapie realizacji programu?

  II etap programu „Szkoły z klasą 2.0” (razem z członkami zespołu) zaczęliśmy od dokładnej obserwacji uczniów podczas lekcji oraz przerw. Rozmawialiśmy w pokoju nauczycielskim z nauczycielami,  jakie problemy się pojawiają, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa w szkole.

 • "Unplugged"

  Nasza szkoła realizuje Program Przeciwdziałania Przyjmowania Substancji Uzależniających przez Uczniów - "Unplugged"

  Cele programu oraz tematy dla uczniów znajdują się na plakatach.

 • Projekt - "Szkoła z klasą"

  Miło mi poinformować, że zadanie 1 zaliczyliśmy – pozytywnie. Dotyczyło ono   poinformowania społeczności szkolnej o udziale w programie Szkoła z Klasą 2.0. oraz wybranie obszaru działań w szkole. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w realizację tego etapu, a szczególnie uczniom, którzy na „gadającej tablicy” przyklejali karteczki dotyczące wyboru obszaru w którym należy dokonać zmian w szkole. Większością społeczności szkolnej został wybrany obszar 7 – Bezpieczeństwo i zaufanie.

  Przechodzimy teraz do II etapu, czyli diagnozy potrzeb naszych uczniów.  Wszyscy będziemy mogli się wypowiedzieć na pytania, które pomogą nam wybrać główny cel działania.

  Uczniowie z klas I-III wykonają rysunki na temat: „Moja szkoła jest przyjazna i bezpieczna”.

  Klasy IV i V będą odpowiadali na przygotowane pytania metodą „kciuk” natomiast klasy VI-VIII zostaną diagnozowani metodą „kupon ewaluacyjny”. Nauczyciele i rodzice wypełnią krótką ankietę, która zostanie przygotowana przez nasz zespół.

   

   

 • Program Edukacyjny dla szkół 'Działaj z imPetem"

  Kampania społeczno-ekologiczna ma na celu edukacje Polaków w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu. Wierzymy, ze program przysłuży się do wytworzenia odpowiednich postaw ekologicznych nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli.

 • Projekt "Szkoła kompetencji"

  Nasza szkoła się rozwijać na wielu płaszczyznach, stąd podjęliśmy decyzję, aby w roku szk. 2018/2019 uczestniczyć w innowacyjnym projekcie "Szkoła kompetencji - województwo śląskie" finansowanym z Funduszy Europejskich. Działania podjęte w związku z realizacją projektu z pewnością przyczynią się do ukierunkowania szkoły na rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na  rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych), nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej)

 • Wszystkich odwiedzin 31152, Dzisiaj: 31

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe