Wycieczki - wyjazdy

 • Zwiedzamy wystawę w Częstochowskim Ratuszu

  Uczniowie klasy trzeciej odwiedzili Częstochowski Ratusz, w którym zorganizowano wystawę czasową pt. (Bez)miar wag. Oglądali zgromadzone eksponaty, słuchali wykładu nt różnych sposób mierzenia oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której samodzielnie ważyli towar, przeliczali i obliczali wagę towarów. Zajęcia utrwaliły umiejętności praktyczne w zakresie ważenia.
   
 • Wizyta klas I-III w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie

 • Wycieczka do Berlina

  W dniach 22-24 maja 2019 roku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę szkolną do Berlina, Poczdamu i do Tropical Island. W wyjeździe brały udział uczniowie klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjum w Mykanowie. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 4.45 przed szkołą. Wyjazd odbył się zgodnie z planem godz. 5.00. Kierownikiem wycieczki była pani Katarzyna Noszczyk, a opiekunami panie Marta Wrona, Paulina Lisińska i pan Tomasz Organa.

 • Wycieczka do Oświęcimia

  10 maja uczniowie klas:7, 8 i 3 gim. wraz a wychowawcami byli na wycieczce w Oświęcimiu. Młodzież zwiedzała muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

  Odwiedzenie tego miejsca nauczyło nas o wiele więcej niż niejedna lekcja historii. To co się tu wydarzyło w latach 1940-1945  jest straszne. Nawet nie można sobie tego wyobrazić co przeżyli tu ludzie, dzieci.

  Jest to miejsce przepełnione ludzkim cierpieniem.

  Słuchając jak przewodnik opowiadał niejednemu z nas łzy napływały do oczu

 • Wycieczki dla uczniów - propozycje

   

   

  Prosimy o zapoznanie się z ofertami proponowanych wycieczek

   

   

   

  Szczegóły w załącznikach

  Berlin - 3 dni- zapisy do 15 listopada zaliczka 150 zł

  Pieniny - 3 dni zapisy do 15 listopada - zaliczka 100 zł (załącznik str. 22,23)

  Zapisy przyjmuje p. Noszczyk i p. Pruciak, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Po 15 listopada lista zostanie zamknięta

 • Wyjazd klasy IV do Hula Kula

  Koniec semestru, oceny wystawione. Można przeznaczyć kilka godzin na zabawę, relaks i aktywny wypoczynek. Klasa IV spędziła bardzo miłe wtorkowe przedpołudnie w Hula Kula. Był dziecięcy raj, kręgle, słodki poczęstunek i pizza.

 • Wyjazdy uczniów klas I-IV

  Grudzień okazał się dość wyjazdowym miesiącem dla naszych najmłodszych uczniów. Był wyjazd do Cinema City Jurajska na film pt. "Biały Kieł", do Teatru im A. Mickiewicza w Częstochowie na przedstawienie pt. "Zaczarowany ogród", do Filharmonii Częstochowskiej na audycje muzyczne. Był to prawdziwie zorganizowany dla naszych uczniów "Grudzień z Kulturą", a przed nami jeszcze świąteczne niespodzianki, więc wrażeń do końca roku z pewnością nie braknie. 

 • Wycieczka do Jurajskiej Spiżarni

  Dzieci z klas II-III wraz z wychowawczyniami gościły w pięknym gospodarstwie wypełnionym historią,wiedzą, tradycją i wspaniałymi smakami w Białej Wielkiej k/Lelowa. Zajęcia edukacyjne były bardzo interesujące i ciekawe, pogoda  dopisała, humory także.

 • Wyjazd do gospdarstwa "Niezapominajka"

  Uczniowie klas IV i V zwiedzili gospodarstwo, w którym poznali życie inne od codziennego oraz zwierzęta, których nie spotykają na co dzień: kozy, osły, kuzyki oraz woliery z ptactwem. Zostali również zapoznani z procesem tłoczenia oleju na zimno. Był też czas na relaks  na placu zabaw. 

   

 • Wszystkich odwiedzin 10923, Dzisiaj: 2

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2019 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe