20 października  uczniowie klasy 4a i 4b pod opieką p. D. Żyły i p. M. Skowrońskiej zwiedzili fragment jednego z największych poznanych w Polsce cmentarzysk z wczesnej epoki żelaza. Z zaciekawieniem oglądali zgromadzone w muzeum eksponaty. Następnie uczestniczyli w warsztatach lepienia naczyń z gliny techniką stosowaną w pradziejach. Zabawa połączona z nauką sprawiła uczniom wiele przyjemności. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii w zakładce Więcej.

Podziękowanie dla Rodziców i Uczniów za udział w akcji "Tusz do paki" w roku szkolnym 2022-2023

Więcej
  • Szkoła pamięta

Więcej
  • Sportowe sukcesy naszych uczniów

Uczniowie naszej szkoły zakończyli sezon biegów przełajowych z bardzo dobrymi wynikami. We wrześniu i październiku reprezentowali szkołę w "Drużynowych Biegach Przełajowych"  - dziewczynki klasa 4-6 zdobyły III miejsce (Urbańska Emilia, Urbańska Patrycja, Janikowska Maja, Smela Julia, Kaniowska Julia, Ściubidło Natalia). Indywidualnie Daria Mordal zajęła 5 miejsce na 92 startujące zawodniczki, a Oskar Ligudziński zajął 3 miejsce na 85 startujących zawodników. W "Sztafetowych Biegach Przełajowych" dziewczyny z klas 7-8 zajęły III miejsce (Daria Mordal, Marysia Ziarkowska, Maja Janeczek, Zuzia Kipigroch, Emilka Świąć, Beata Pluta) i awansowały do zawodów rejonowych (półfinały wojewódzkie)gdzie zajęły 6 miejsce.
    W rozegranych 18 października zawodach: "II Lemański Bieg Przełajowy Batalionów Chłopskich" uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca:
    - kategoria klas 7-8 dziewczyny: I miejsce Daria Mordal,
    - kategoria klas 7-8 chłopcy: I miejsce Oskar Ligudziński, II miejsce Łukasz Drej,
    - kategoria klas 4-6 dziewczyny: III miejsce Maja Janikowska.
    W tych wszystkich biegach uczestniczyło i wspierało swoje koleżanki i kolegów liczne grono szkolnych biegaczy nie wymienionych wyżej w składzie:
    Pożarlik Antek, Puchała Filip, Borkowski Mateusz, Wawszczak Oliwier, Szymon Sobczyk, Koćwin Maja, Bińkowski Borys, Mazur Sergiusz, Kłudka Ksawery, Kruszewski Michał.
    Dziękujemy uczniom i rodzicom wymienionych uczniów. Życzymy dalszych sukcesów.
    Więcej
  • Wybory do samorządu uczniowskiego

13 października odbyły się wybory do samorządu uczniowskiego.
    W wyborach wzięło udział 109 uczniów.
    Głosami 58 % głosujących przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została Zuzanna Kipigroch🏆.
    18% uczniów głosowało na Filipa Turka obejmuje on zatem funkcję Zastępcy.
    15% uczniów oddało głos na Emilię Borkowską - obejmuje ona funkcję Sekretarza.
    Opiekunowie samorządu - panie Iwona Podlejska oraz Paulina Lisińska.
    Więcej
  • Pokaz tańca ludowego

Pokaz tańca ludowego zorganizowany przez Stowarzyszenie "Razem na wyżyny"

Więcej
  • Owocowe przekąski

Klasa pierwsza poznaje zasady zdrowego odżywiania. Samodzielnie przygotowane owocowe przekąski smakują najlepiej!

Fotogaleria w zakładce Więcej.

Więcej
  • Wycieczka do największego Parku Rozrywki w Polsce

Mandoria - zabawa i warsztaty "Bezpieczni w szkole i po szkole". Wycieczka klas 4-6