Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

20 listopada jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Tego dnia przypada rocznica uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych - Konwencji o prawach dziecka. Jest to dzień kiedy uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. Samorząd uczniowski Szkoły Podstawowej i uczniowie klasy VIII przygotowali dla swoich kolegów akademię przypominającą o prawach dziecka. Jako członek Klubu Szkół UNICEF włączyliśmy się w akcję #go blue. Tego dnia uczniowie przyszli do szkoły ubrani na niebiesko, z niebieskimi wstążkami i balonami.  Jest to kolor UNICEF - organizacji humanitarnej działającej na rzecz dzieci na całym świecie. W ten sposób uczniowie naszej szkoły wyrazili swoje poparcie dla idei promowania pomocy humanitarnej oraz respektowania praw dziecka.