Wyjazd do Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Uczniowie klas 4a i 4b pod opieką p. M. Skowrońskiej i p. K. Noszczyk uczestniczyły w warsztatach pod hasłem ‘’Bezpieczni na drodze’’ zorganizowanych w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Częstochowie Dzieci po przypomnieniu i omówieniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w różnych sytuacjach drogowych przeszły do zajęć praktycznych. Na fantomach ćwiczyły pod okiem pani instruktor udzielanie pierwszej pomocy reanimację oraz jak pomagać osobie, która się czymś zakrztusiła. lekcja Następnie na symulatorach  przejścia dla pieszych dzieci ćwiczyły prawidłowe zachowania na przejściu z sygnalizacją świetlną i bez, w czasie mgły i z sygnalizatorem do wywoływania zielonego światła. Wiele emocji towarzyszyło sprawdzaniu swoich sił na symulatorze czasu reakcji. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, smycze oraz maskotki. Uczniowie klas czwartych  wróciły bogatsze o wiedzę i umiejętności dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dziękujemy WORD w Częstochowie za bardzo ciekawe zajęcia.