Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Informacje

 • Zakończenie roku szkolnego 2023-2024

  Uczniowie klasy ósmej pod kierunkiem wychowawcy, pani Iwony Podlejskiej, przygotowali ostatnią w swojej szkolnej karierze akademię szkolną. Odebrali świadectwa ukończenia szkoły, w tym te z wyróżnieniem oraz przekazali sztandar reprezentantom obecnej klasy siódmej. Zebrani w Hali Sportowej Gminy Mykanów mogli usłyszeć wiele pięknych piosenek w wykonaniu ósmoklasistów, ale też uczniów klasy trzeciej wraz z solistami Sarą Mazur i Kubą Bednarkiem (oprawa muzyczna- pani Marta Wrona).
  W tym roku przyznaliśmy wiele nagród książkowych dla uczniów ze średnią ocen powyżej 5,0, jednak uczniów którzy uzyskali świadectwa z wyróżnieniem było o wiele więcej. Serdecznie gratulujemy.
  Pani dyrektor Lidia Kiedrzynek wręczyła też nagrody specjalne:
  🏆- Julia Wyrzykowska - laureatka wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z języka polskiego
  🥇 laureatka ogólnopolskiego konkursu matematycznego Olimpus
  🥇. Warto dodać, że Julia osiąga niezwykle wysokie wyniki w nauce. Ten rok szkolny ukończyła ze średnią 5,8💐
  🏆- laureat konkursu ogólnopolskiego FOX pod patronatem UJ w Krakowie - Olivier Turek💐
  🏆- Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Olimpus klasy młodsze - laureat Jakub Makles💐
  🏆- Szkolny Mistrz Ortografii - Alan Zych💐
  🏆- Mistrzowie czytelnictwa - Dorkas Figzał, Miłosz Bednarek, Ada Urbańska, Maja Szulc, Nikola Burzyńska, Ignaś Lechowski
  🏆- Samorząd Uczniowski- Zuzanna Kipigroch, Emilia Borkowska, Filip Turek Klasa 7 pożegnała ósmoklasistów ciepłym słowem i upominkiem - uczniów przygotowała p.Soboniak 💃Całą uroczystość zakończył występ naszego zespołu tanecznego pod kierunkiem pani Pauliny Lisińskiej. Dziewczęta mimo niezbyt dużej ilości zajęć tanecznych wykazują się dużym talentem i osiągają wysokie wyniki w konkursach i przeglądach.💃
  Więcej
 • Dyktando o pióro Dyrektora ZSP w Mykanowie

  Nagrody rozdane

  Dyktando o Pióro Dyrektora ZSP Mykanów 

  Alan Zych - Mistrz Ortografii w kategorii klas VII-VIII

  Michalina Galkowska- Mistrz Ortografii w kategorii klas V-VI

  Serdeczne gratulacje.

  Więcej
 • Życzenia wakacyjne

  Więcej
 • Podziękowanie od Domu Dziecka w Chorzenicach

  Tradycją w naszej szkole stała się zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka w Chorzenicach. Słodycze i przybory szkolne przekazaliśmy na ręce Pana Dyrektora tej palcówki. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za dobre serce.

  Więcej
 • Informacja

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkoły podstawowej odbędzie się

  w piątek 21 czerwca o godzinie 9.00 w hali sportowej.

  Msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego
  16 czerwca o godzinie 11.30 w kościele p.w. św. Leonarda w Mykanowie. Zapraszamy wraz z rodzicami.

  Harmonogram przywozu i odwozu uczniów w dniu zakończenia roku szkolnego 21 czerwca 2024r.

  Przywóz:

  Łochynia 8.10

  Grabowa ul. Długosza- 8.15

  Grabowa 8.20

  Odwóz - ok. 11.30

  Więcej
 • Zielona Pracownia

  🌿13 czerwca w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Mikołowie pani Dyrektor wraz z grupą uczniów z 2 klasy odebrała certyfikat Zielonej Pracowni "Stawiamy na EKO".🌿
  💦Jest to projekt dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. 💦
  🌿Oprócz uroczystego wręczenia certyfikatu, dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji pikniku ekologicznego , poznać ciekawostki z życia roślin i zwierząt oraz wygrać drobne nagrody.🌿
  Więcej
 • Wycieczka klas 1-3

  Uczniowie klasy I-III uczestniczyli dziś w wycieczce. Odwiedziliśmy w pierwszej kolejności 🦁🦓Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie🐊🐯. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w wiosce indiańskiej w Jaworznie.Pod okiem wodza Hau-Cola dzieci odkrywały ciekawostki z życia Indian.

  Więcej
 • Wycieczka do Tarnowskich Gór i Radzionkowa

  Klasy 4a i 4b pod opieką p. M. Skowrońskiej i p. K. Noszczyk pojechała na wycieczkę do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach i Muzeum Chleba  w Radzionkowie.  Kopalnia srebra stanowi jeden z dwóch udostępnionych do zwiedzania w 1976 r. fragmentów wyrobisk podziemnych Królewskiej Kopalni Fryderyk, która funkcjonowała od 1784 r. do 1912 r. Kopalnia rud ołowiu, srebra i cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach została wpisana w 2017 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie kopalni z przewodnikiem trwało 2 godziny.  Przejście korytarzami kopalni często niskimi i wąskimi, temperatura około 10 stopni, delikatne górnicze światło i duża wilgotność  pozwoliły poczuć klimat dawnej górniczej pracy. Wielką atrakcją był podziemny przepływ łodziami na trasie o dł. 270m. między dwoma przystaniami zlokalizowanymi przy szybach „Szczęść Boże” i „Żmija.  Wiele niesamowitych wrażeń pozostanie w pamięci naszych uczniów po wycieczce do Kopalni Srebra.

  Zwiedzanie Muzeum Chleba w Radzionkowie  było także bardzo ciekawym doświadczeniem, dzieci mogły zobaczyć i dotknąć wielu urządzeń oraz narzędzi używanych przez wcześniejsze pokolenia. Uczniowie mogli także przenieść się w czasie i zasiąść w starych ławach szkolnych, a nawet napisać notatki na starych tabliczkach. Na koniec dzieci mogły samodzielnie uformować z ciasta piękne warkocze,  a nawet skosztować swoich wypieków.

  Zapraszamy do fotogalerii w zakładce Więcej.

  Więcej
 • Pokazy dla klas 1-3

  Wyjazd klas 1-3 na pokazy fizyczne na Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie oraz do Kina Sferycznego.

  Więcej
 • Wszystkich odwiedzin 79849, Dzisiaj: 39

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe