Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Projekty i programy

 • Szkoła pamięta

  Podobnie jak w roku ubiegłym wzięliśmy udział  w kolejnej akcji MEN "Szkoła pamięta" Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z  historią regionu i naszej społeczności. Akcję przeprowadzono w okresie, w którym szczególnie wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii, w okresie świąt zadusznych. Ze względu na pandemię koronawirusa nasze działania miały charakter multimedialny i były realizowane w obrębie szkoły.

 • "Szkoła do hymnu"

  W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła tradycyjnie wzięła udział  w kolejnej edycji akcji MEN „Szkoła do hymnu” i odśpiewaliśmy  „Mazurka Dąbrowskiego” we wtorek, 10 listopada o godz. 11:11. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii  wspólne śpiewanie odbyło się  w każdej klasie podczas połączenia online.

 • "Czytam z klasą - lekturki spod chmurki"

  Uczniowie klasy II biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Czytam z klasą-lekturki spod chmurki". Celem projektu jest rozbudzenie u uczniów ciekawości literackiej, rozwijanie aktywności czytelniczej, doskonalenie czytania że zrozumieniem oraz aktywnego słuchania. Udział w projekcie dzieci rozpoczęli od zrobienia własnych lekturników oraz stworzeniu papierowego Czytusia, który zachęca do czytelnictwa.

 • Jesteśmy w III etapie programu "Szkoła z klasą 2.0"

  Miło mi poinformować, że zaliczyliśmy pozytywnie etap II programu „Szkoły z klasą 2.0” przed nami jeszcze dwa etapy. W chwili obecnej przechodzimy do etapu 3.

  Co się działo w drugim etapie realizacji programu?

  II etap programu „Szkoły z klasą 2.0” (razem z członkami zespołu) zaczęliśmy od dokładnej obserwacji uczniów podczas lekcji oraz przerw. Rozmawialiśmy w pokoju nauczycielskim z nauczycielami,  jakie problemy się pojawiają, jeśli chodzi o kwestię bezpieczeństwa w szkole.

 • "Unplugged"

  Nasza szkoła realizuje Program Przeciwdziałania Przyjmowania Substancji Uzależniających przez Uczniów - "Unplugged"

  Cele programu oraz tematy dla uczniów znajdują się na plakatach.

 • Projekt - "Szkoła z klasą"

  Miło mi poinformować, że zadanie 1 zaliczyliśmy – pozytywnie. Dotyczyło ono   poinformowania społeczności szkolnej o udziale w programie Szkoła z Klasą 2.0. oraz wybranie obszaru działań w szkole. Dziękujemy wszystkim za włączenie się w realizację tego etapu, a szczególnie uczniom, którzy na „gadającej tablicy” przyklejali karteczki dotyczące wyboru obszaru w którym należy dokonać zmian w szkole. Większością społeczności szkolnej został wybrany obszar 7 – Bezpieczeństwo i zaufanie.

  Przechodzimy teraz do II etapu, czyli diagnozy potrzeb naszych uczniów.  Wszyscy będziemy mogli się wypowiedzieć na pytania, które pomogą nam wybrać główny cel działania.

  Uczniowie z klas I-III wykonają rysunki na temat: „Moja szkoła jest przyjazna i bezpieczna”.

  Klasy IV i V będą odpowiadali na przygotowane pytania metodą „kciuk” natomiast klasy VI-VIII zostaną diagnozowani metodą „kupon ewaluacyjny”. Nauczyciele i rodzice wypełnią krótką ankietę, która zostanie przygotowana przez nasz zespół.

   

   

 • "Zdrowo jem, więcej wiem"

  Klasa 1 przystąpiła do ogólnopolskiego projektu "Zdrowo jem, więcej wiem", którego celem jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywania wiedzy na temat zdrowego stylu życia.

 • Szkoła z klasą

      W roku szkolnym 2019/2020 nauczyciele z naszej szkoły zgłosili się do udziału w projekcie „Szkoła z klasą 2.0”.  Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem:  

  Weź szkołę w swoje ręce. Na nowo!

  Pierwszym krokiem w programie było utworzenie zespołu w skład, którego wchodzą:

  Dyrektor szkoły: Lidia Kiedrzynek koordynator zespołu: Iwona Podlejska i nauczyciele: Anika Wasil,  Żaneta Kosela i Małgorzata Skowrońska.

  Następnie nauczyciele zostaną przeszkoleni metodą design thinking, (DT), która pomaga budować innowacyjne rozwiązania w oparciu o oczekiwania i faktyczne potrzeby szkoły. 

  Do programu zostaną zaproszeni uczniowie naszej szkoły, bo program jest po to, aby uczniowie byli współodpowiedzialni za szkołę, mieli swój głos w jej życiu.

  Kolejnym krokiem będzie badanie potrzeb szkolnej społeczności, analiza wyników, wybór celu dla szkoły i ostatni krok to tworzenie nowych rozwiązań i ich udoskonalanie.

  Nasz cel główny: Chcemy być szkołą, która potrafi ze sobą współpracować, jest otwarta, chce się rozwijać, chcemy wykształcić uczniów, którzy potrafią krytycznie oceniać informacje, myśleć naukowo i twórczo podchodzić do rozwiązywania problemów.

  Będzie się działo!

  Program prowadzony jest przez Fundację Szkoła z Klasą. Partnerem programu jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

  Więcej o pracy w programie na stronie:  https://szk.szkolazklasa.org.pl/o-programie/

 • Wszystkich odwiedzin 34977, Dzisiaj: 39

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2021 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe