• Trzymaj formę

• Akcja charytatywna "Święty Mikołaj na Kresach Wschodnich"

• "Jest taki dzień"

• "Szkoła do Hymnu"

W dniu 8 listopada br. nasza szkoła wraz z oddziałem przedszkolnym wzięła udział w akcji "Szkoła do Hymnu". Jest to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy "Rekord dla niepodległej".O godzinie 11.11  180  uczniów wraz z przedszkolakami oraz zaproszonymi gośćmi: Panią Urszulą Bauer- Śląskim Kuratorem Oświaty, Panią Alicją Janowską- Dyrektorem Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Panem Dariuszem Pomadą - Wójtem Gminy Mykanów odśpiewali Hymn Polski. W drugiej części uroczystości głos zabrała Pani Kurator oraz Pan Wójt. Doniosłą chwilę stanowiło przekazanie Flagi Narodowej wraz z listem gratulacyjnym od Pana Prezydenta RP dla naszego przedszkola.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Pasowanie na pierwszoklasistę

14 października 2019 roku, w Dzień Edukacji Narodowej , w Szkole Podstawowej im. Stefana Okrzei w Mykanowie odbyła się uroczystość pasowania na ucznia klasy pierwszej.

Tę niezwykłą chwilę przeżywały z pierwszakami osoby, które dodały uroczystości blasku: Dyrektor Szkoły- pani Lidia Kiedrzynek, Kierownik Referatu Oświaty- pani Aneta Bator, a także rodzice uczniów, nauczyciele i uczniowie tejże szkoły.

Pierwszoklasiści zaprezentowali program artystyczny, który przygotowali pod czujnym okiem wychowawczyni- pani Agaty Musiał. Po występie Pani Dyrektor uroczyście pasowała uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię klasy i szkoły(…)”.

Na zakończenie wychowawca wręczył pamiątkowe dyplomy a rodzice przygotowane specjalnie na tę uroczystość drobne prezenty. Dzień ten zakończył się słodkim poczęstunkiem dla dzieci i rodziców.

• Europejski Dzień Języków w naszej szkole

Europejski Dzień Języków to święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Święto zostało ustanowione przez Radę Europy w 2001 roku. Z okazji święta w wielu krajach europejskich organizowane są liczne wydarzenia – imprezy dla dzieci i młodzieży, okolicznościowe programy telewizyjne i radiowe, konkursy i turnieje, specjalne kursy językowe oraz konferencje naukowe.

Celami święta są przede wszystkim:

• ukazanie Europejczykom znaczenia uczenia się języków
    • propagowanie nauki języków obcych przez całe życie
    • propagowanie różnorodności językowej i kulturowej Europy.

W tym roku również w naszej szkole postanowiliśmy uczcić to święto. W związku z tym, że jesteśmy koordynatorem europejskiego projektu z programu Erasmus+ nauka języków obcych jest dla nas szczególnie istotna. W środę 25 września uczniowie klasy 8 przygotowali krótki apel dotyczący tego, jak ważna jest nauka języków obcych w dzisiejszym świecie. Następnie odbył się quiz językowy pt.: What do you know about English speaking countries? przygotowany przez panie Katarzynę Mszycę i Malwinę Pruciak. Uczniowie klas VI-VIII sprawdzili swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego oraz elementów kultury krajów anglojęzycznych. Mamy nadzieję, że obchody Europejskiego Dnia Języków staną się już dla nas nową tradycją. (galeria)

• Piknik Rodzinny 2019

• Pasowanie uczniów klasy I na czytelnika