MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych MegaMisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji najmłodszych uczniów, tak by byli oni bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

Do tej pory nasza szkoła otrzymała dwa nowoczesne tablety, zestaw 20 książek i audiobook’ów, gry planszowe i zabawki edukacyjne oraz zestaw artykułów plastycznych.