Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

 

W bieżącym roku nasza szkoła została zakwalifikowana  do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na jego realizację przewidziano 15 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i  Gminy Mykanów.

 

Celem NPRCz jest stworzenie warunków dla wzrostu czytelnictwa w Polsce poprzez realizację  programów stworzonych przez instytucje, które zdecydowały się  ubiegać  o fundusze na zakup książek.

Nasza  szkoła przystąpiła do realizacji tego przedsięwzięcia pod kierunkiem dyr. Lidii Kiedrzynek. Stworzyliśmy  nasz szkolny program rozwoju czytelnictwa zgodny z wymogami postawionymi przez MKiDN. Program został zatwierdzony  i szkole przyznano 12000 zł na zakup książek. Do tej kwoty dodać należy  jeszcze 3000 zł, które dołożone zostaną ze środków budżetu szkoły..

W kwietniu i maju 2018 przeprowadzony zostanie sondaż dotyczący preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży. Stworzymy listę książek do zakupu, którą skonsultujemy z Samorządem Uczniowskim i Radą Rodziców.

Książki kupowane będą zgodnie z oczekiwaniami i zainteresowaniami. Aby tak się stało, prosimy o przesyłanie propozycji na adres radapedagogiczna@onet.eu  

Listę książek i sprawozdanie z podjętych działań będziemy publikować na stronie internetowej szkoły w zakładce NPRCZ.

 

  • Wszystkich odwiedzin 76778, Dzisiaj: 23

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe