Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Archiwum strony

  • Archiwum roku szk. 2022-2023

  • Archiwum roku szk. 2021-2022

  • Występ uczniów z okazji Dnia Matki

  • "Mleko, owoce i warzywa w szkole"

    W roku szkolnym 2019/20 nasza szkoła kolejny rok uczestniczy w „Programie dla szkół” .

    „Program dla szkół” to unijny projekt będący kontynuacją dwóch programów: „ Mleko w szkole” i „Owoce i warzywa w szkole”, które od roku szkolnego 2017/2018 stanowią jedno działanie. W ramach „ Programu dla szkół” koordynowanego przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa „ polscy producenci regularnie dostarczają dzieciom owoce, warzywa, mleko i przetwory mleczne przez 12 wybranych tygodni w pierwszym i drugim semestrze roku szkolnego 2019/20. Są to: mleko, jogurt, kefir, serek oraz owoce i warzywa sezonowe :  jabłko, gruszka, papryka, marchewka, rzodkiewka, truskawka.

    Program ma za zadanie promowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych. Zachęca ich do utrzymywania zdrowej diety, promuje spożywania zdrowego, pożywnego drugiego śniadania oraz budowania świadomości dzieci i rodziców w zakresie prawidłowych nawyków żywieniowych.

  • Wydarzenia 2020/2021

  • Program Edukacyjny dla szkół 'Działaj z imPetem"

    Kampania społeczno-ekologiczna ma na celu edukacje Polaków w zakresie prawidłowej segregacji odpadów, ze szczególnym uwzględnieniem butelek PET oraz ich recyklingu. Wierzymy, ze program przysłuży się do wytworzenia odpowiednich postaw ekologicznych nie tylko uczniów, ale także ich rodziców i nauczycieli.

  • Projekt "Szkoła kompetencji"

    Nasza szkoła się rozwijać na wielu płaszczyznach, stąd podjęliśmy decyzję, aby w roku szk. 2018/2019 uczestniczyć w innowacyjnym projekcie "Szkoła kompetencji - województwo śląskie" finansowanym z Funduszy Europejskich. Działania podjęte w związku z realizacją projektu z pewnością przyczynią się do ukierunkowania szkoły na rozwój kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na  rynku pracy (ICT, matematyczno-przyrodniczych, języków obcych), nauczania eksperymentalnego, właściwych postaw (kreatywności, innowacyjności, pracy zespołowej)

  • MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w szkole i świetlicy szkolnej

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiego programu edukacyjnego dla szkół podstawowych MegaMisja. Celem programu jest podniesienie wiedzy i cyfrowych kompetencji najmłodszych uczniów, tak by byli oni bezpiecznymi i świadomymi użytkownikami multimediów. MegaMisja daje solidną bazę do mądrego i bezpiecznego poruszania się po świecie, w którym dzisiaj nie obędziemy się bez technologii.

    Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.

    Aby dostosować się do potrzeb dzieci, wyzwania oparte są na mechanizmie gry edukacyjnej. Pojawiają się w niej animowani bohaterowie, którzy mają mnóstwo pytań i kłopot z pewnym cyfrowym wynalazkiem. Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć.

     Do tej pory nasza szkoła otrzymała dwa nowoczesne tablety, zestaw 20 książek i audiobook’ów, gry planszowe i zabawki edukacyjne oraz zestaw artykułów plastycznych.

  • Aktywna tablica

    W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikaccyjnych "Aktywna tablica". W ramach otrzymanego wsparcia finansowego mogliśmy zakupić 2 interaktywne monitory dotykowe.

    Wszyscy nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie funkcji, obsługi i praktycznego zastosowania oprogramowania tablicy interaktywnej i monitora interaktywnego z wykorzystaniem nowych technolologii w procesie edukacyjnym.

    Powołano również zespół samokształceniowy w składzie: p. A. Biecek, p. p. M. Skowrońska, p. I. Podlejska, p. P. Łapeta, p. M. Wronkowska

    Poniżej znajdują się scenariusze zajęć, lekcji otwartych, obserwacji zajęć z wykorzystaniem TIK przygotowane przez naszych nauczycieli.

    język polski - p. Ewa Kuban

    język angielski - p. K. Mszyca

    język niemiecki - p. M. Wrona

    język angielski - p. M. Pruciak

    historia- p. A. Wasil

    edukacja wczesnoszkolna- M. Wronkowska

    matematyka - p. A. Biecek

    Korzystając z wolnej chwili chciałam zaproponować wykorzystanie programu Quizlet.com.pl. Jest to program do tworzenia interaktywnych testów np wielokrotnego wyboru, różnego rodzaju ćwiczeń interaktywnych.

    Można też skorzystać z edukatora na https://edukator.pl/hot-potatoes.9733.html. Na tej stronie jest dużo narzędzi TIK.

    Jeśli ktoś jest zainteresowany ciekawymi szkoleniami online bez wychodzenia z domu i w najdogodniejszym dla siebie czasie polecam https://etwinnig.pl/kursy-internetowe/

    Pozwala to uatrakcyjnić lekcje. Uczniowie zachwyceni - efekty murowane.

    Agnieszka Biecek nauczyciel matematyki- szkolny koordynator programu

  • Wszystkich odwiedzin 84705, Dzisiaj: 18

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe