Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Wycieczki - wyjazdy

 • Wyjazd do gospodarstwa edukacyjnego "Niezapominajka" w Garnku

  Pierwsza wspólna wycieczka klasy 1 do gospodarstwa agroturystycznego "Niezapominajka"  w Garnku ,połączona z warsztatami " Robimy pizzę". 

 • Zwiedzamy wystawę w Częstochowskim Ratuszu

  Uczniowie klasy trzeciej odwiedzili Częstochowski Ratusz, w którym zorganizowano wystawę czasową pt. (Bez)miar wag. Oglądali zgromadzone eksponaty, słuchali wykładu nt różnych sposób mierzenia oraz uczestniczyli w lekcji muzealnej, podczas której samodzielnie ważyli towar, przeliczali i obliczali wagę towarów. Zajęcia utrwaliły umiejętności praktyczne w zakresie ważenia.
   
 • Wizyta klas I-III w Centralnej Szkole Straży Pożarnej w Częstochowie

 • Wycieczka do Berlina

  W dniach 22-24 maja 2019 roku wybraliśmy się na dwudniową wycieczkę szkolną do Berlina, Poczdamu i do Tropical Island. W wyjeździe brały udział uczniowie klas 5-8 Szkoły Podstawowej i 3 klas gimnazjum w Mykanowie. Zbiórkę zorganizowano o godzinie 4.45 przed szkołą. Wyjazd odbył się zgodnie z planem godz. 5.00. Kierownikiem wycieczki była pani Katarzyna Noszczyk, a opiekunami panie Marta Wrona, Paulina Lisińska i pan Tomasz Organa.

 • Wycieczka do Krakowa i Wieliczki

  W dniu 21 października 2019r. uczniowie klas: czwartej, piątej i szóstych uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Krakowa i Wieliczki. Uczniom towarzyszyły w charakterze opiekunów: p. Iwona Podlejska, p. Małgorzata Skowrońska, p. Katarzyna Noszczyk oraz p. Ewa Kuban.

  Królewskie miasto przywitało nas piękną słoneczną pogodą. Zwiedzanie z p. przewodnikiem rozpoczęliśmy od wejścia na Wzgórze Wawelskie gdzie zobaczyliśmy Wawel, Katedrę z licznymi sarkofagami i pomnikami nagrobnymi Królów Polskich oraz Groby Królewskie.

 • Wycieczka do Oświęcimia

  10 maja uczniowie klas:7, 8 i 3 gim. wraz a wychowawcami byli na wycieczce w Oświęcimiu. Młodzież zwiedzała muzeum Auschwitz-Birkenau, były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady.

  Odwiedzenie tego miejsca nauczyło nas o wiele więcej niż niejedna lekcja historii. To co się tu wydarzyło w latach 1940-1945  jest straszne. Nawet nie można sobie tego wyobrazić co przeżyli tu ludzie, dzieci.

  Jest to miejsce przepełnione ludzkim cierpieniem.

  Słuchając jak przewodnik opowiadał niejednemu z nas łzy napływały do oczu

 • Wycieczka do zamku w Mosznej

  Wycieczka do Zamku w Mosznej

  Uczniowie klasy drugiej i trzecich zwiedzili 25 września  jeden z najpiękniejszych zabytków ziemi opolskiej - Zamek w Mosznej. Podczas szkolnej wycieczki dzieci zapoznały się z historią pałacu oraz obejrzały kilka najciekawszych pomieszczeń. W pałacowych komnatach dzieci zapoznały się z historią zamku oraz usłyszały kilka faktów z życia hrabiego Franciszka Huberta Tiele-Wincklera.

  Kolejną atrakcją okazał się spacer pod opolskim ratuszem, gdzie uczniowie przemierzyli Opolską Aleję Gwiazd. Swoje gwiazdy mają tu m.in. Irena Santor, Czesław Niemen, Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Edyta Geppert oraz Marek Grechuta. Jednak najwięcej pozytywnych emocji i wrażeń wywołał opolski Amifiteatr na którego deskach dzieci z radością i satysfakcją stanęły i spróbowały swoich sił wokalnych. Na zakończenie wyjazdu uczniowie odwiedzili opolski ogród zoologiczny, w którym podziwiały egzotyczne zwierzęta, jak kangury , zebry czy wielbłądy.

  Ten całodniowy wyjazd  sprawił wszystkim wiele radości, dostarczył niezapomnianych wspomnień oraz poszerzył wiedze naszych  uczniów.

   

   

   

   

 • Wycieczki dla uczniów - propozycje

   

   

  Prosimy o zapoznanie się z ofertami proponowanych wycieczek

   

   

   

  Szczegóły w załącznikach

  Berlin - 3 dni- zapisy do 15 listopada zaliczka 150 zł

  Pieniny - 3 dni zapisy do 15 listopada - zaliczka 100 zł (załącznik str. 22,23)

  Zapisy przyjmuje p. Noszczyk i p. Pruciak, decyduje kolejność zgłoszeń.

  Po 15 listopada lista zostanie zamknięta

 • Wyjazd klasy IV do Hula Kula

  Koniec semestru, oceny wystawione. Można przeznaczyć kilka godzin na zabawę, relaks i aktywny wypoczynek. Klasa IV spędziła bardzo miłe wtorkowe przedpołudnie w Hula Kula. Był dziecięcy raj, kręgle, słodki poczęstunek i pizza.

 • Wszystkich odwiedzin 76778, Dzisiaj: 0

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe