Archiwum roku szk. 2021-2022

• Wydarzenia w roku szkolnym 2021/2022

• Erasmus KA1

Z radością pragnę poinformować, że pomyślnie przeszliśmy weryfikację dotyczącą złożonego wniosku ERASMUS KA1 "Rozwój Kompetencji Kadry Szkolnej w zakresie uczenia się i nauczania języka angielskiego jako języka obcego gwarantem sukcesu edukacyjnego uczniów"

Roczna realizacja projektu od września 2019r.

Dyrektor ZSP w Mykanowie

Lidia Kiedrzynek

• ” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”

Nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu historycznego pt:” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”

Organizatorem projektu jest Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty. Patronat projektu objęli: Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego.

Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. Realizowany będzie od września do grudnia 2021 roku.

W ramach projektu w szkole podejmiemy wiele działań: zostanie zaprezentowana wystawa oraz film, uczniowie wezmą udział w konkursach,  nauczyciele w cyklu wykładów. Zostanie też stworzony kącik patriotyczno – historyczny, a dla uczniów klas 7,8 przeprowadzona zostanie lekcja poświęcona stanowi wojennemu