Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Aktywna tablica

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do Rządowego Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikaccyjnych "Aktywna tablica". W ramach otrzymanego wsparcia finansowego mogliśmy zakupić 2 interaktywne monitory dotykowe.

Wszyscy nauczyciele zostali przeszkoleni w zakresie funkcji, obsługi i praktycznego zastosowania oprogramowania tablicy interaktywnej i monitora interaktywnego z wykorzystaniem nowych technolologii w procesie edukacyjnym.

Powołano również zespół samokształceniowy w składzie: p. A. Biecek, p. p. M. Skowrońska, p. I. Podlejska, p. P. Łapeta, p. M. Wronkowska

Poniżej znajdują się scenariusze zajęć, lekcji otwartych, obserwacji zajęć z wykorzystaniem TIK przygotowane przez naszych nauczycieli.

język polski - p. Ewa Kuban

język angielski - p. K. Mszyca

język niemiecki - p. M. Wrona

język angielski - p. M. Pruciak

historia- p. A. Wasil

edukacja wczesnoszkolna- M. Wronkowska

matematyka - p. A. Biecek

Korzystając z wolnej chwili chciałam zaproponować wykorzystanie programu Quizlet.com.pl. Jest to program do tworzenia interaktywnych testów np wielokrotnego wyboru, różnego rodzaju ćwiczeń interaktywnych.

Można też skorzystać z edukatora na https://edukator.pl/hot-potatoes.9733.html. Na tej stronie jest dużo narzędzi TIK.

Jeśli ktoś jest zainteresowany ciekawymi szkoleniami online bez wychodzenia z domu i w najdogodniejszym dla siebie czasie polecam https://etwinnig.pl/kursy-internetowe/

Pozwala to uatrakcyjnić lekcje. Uczniowie zachwyceni - efekty murowane.

Agnieszka Biecek nauczyciel matematyki- szkolny koordynator programu

  • Wszystkich odwiedzin 79844, Dzisiaj: 34

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe