Nasza szkoła bierze udział w programach...

Nasza szkoła uczestniczy w kampanii profilaktyczno-edukacyjnej „Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU”, skierowanej do uczniów klas IV – VIII, ich rodziców i nauczycieli. Jej realizacja zakłada przeprowadzenie działań w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych, szczególnie antyspołecznych i przestępczych, we wszystkich szkołach podstawowych w Polsce.

Smak życia, czyli debata o dopalaczach” to program profilaktyczny autorstwa   dr Krzysztofa Wojcieszka, który został przygotowany z inicjatywy Ministerstwa Zdrowia oraz Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Skierowany jest do uczniów klas VII i VIII SP oraz klas III Gimnazjum.

Szkoła bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę!”, adresowanym do uczniów klas V-VIII SP, klas III Gimnazjum oraz rodziców i opiekunów.

Program współorganizowany jest przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Stowarzyszenie „Polska Federacja Producentów Żywności”. Promuje on zbilansowaną dietę i aktywność fizyczną wśród młodzieży szkolnej.(więcej)