Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Przygotowania do realizacji projektu ruszyły!

W styczniu 2019 roku  uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Mykanowie na dobre rozpoczęli realizację międzynarodowego projektu „Learning from the Past to Face the Future: Cultural Heritage in Contrast with Modern Society” współfinansowanego w ramach programu Unii Europejskiej Erasmus+. Po wielomiesięcznych przygotowaniach i skrupulatnym sprawdzeniu przez urzędników Agencji Narodowych Programu Erasmus+ placówka koordynująca z Gminy Mykanów wraz z europejskimi szkołami partnerskimi może zacząć wspólne działania.                             

Spotkanie koordynatorów projektu miało właśnie miejsce w naszej szkole. W dniach 16.– 17. stycznia bieżącego roku mieliśmy przyjemność gościć nauczycieli zarządzających projektem pochodzących z najróżniejszych stron Europy, z: Grecji, Hiszpanii, Holandii i Łotwy.  Na spotkaniu dokonano podziału obowiązków pomiędzy szkołami, zaplanowano sposoby działań projektowych na najbliższe miesiące, a także zagraniczne wyjazdy uczniów do europejskich szkół. Treści działań projektowych dotyczą bardzo istotnej tematyki, jaką jest dziedzictwo kulturowe Europy i propagowanie jego istoty wśród  europejskiej młodzieży szkolnej. 

Projekt „Learning from the Past to Face the Future” programu Erasmus+ przyniesie uczniom wiele korzyści. Rozwiną swoje kompetencje językowe i multimedialne. Będą mieli możliwość sprawdzenia znajomości języka angielskiego w praktyce oraz nieustanne szlifowanie go. Otworzą się na inne kultury, tradycje i rozszerzą swój światopogląd. Zdobędą nowe doświadczenia i wzbogacą swoją osobowość, ponieważ jak powszechnie wiadomo, podróże kształcą.

  • Wszystkich odwiedzin 48646, Dzisiaj: 12

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2022 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe