Font:
Powiększ
A+
Pomniejsz
A-
Kolor:
Kontrast
A
Reset

Informacje

  • Wybory do samorządu uczniowskiego

    20 października w szkole odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W tym roku szkolnym  zostały one przeprowadzone troszkę inaczej, ponieważ musieliśmy zadbać o bezpieczeństwo uczniów w związku z Covid-em. Pani E. Rakowska przeszła po klasach II-VIII z puszką wyborczą. Uczniowie mogli wybrać jednego spośród pięciu uczniów, którzy kandydowali do SU: E.Borkowska, I.Bińczyk, S.Bińczyk, Z.Ignasiak i M.Rygał. Następnie komisja zliczyła głosy. Uczniowie wybrali Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2021/2022:

    Przewodnicząca SU: Zuzanna Ignasiak

    Z-ca przewodniczącej SU: Maja Rygał

    Sekretarz: Emilia Borkowska

    Opiekunowie SU: Iwona Podlejska, Ewelina Kowalczyk i Dorota Żyła.

     

    Więcej
  • Wystawa - wprowadzenie stanu wojennego w Polsce

    18 i 19 października uczniowie klas 6-8  zapoznali się z wystawą , przygotowaną przez Instytut Pamięci Narodowej , na temat wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

    Wystawa została zaprezentowana uczniom  w formie elektronicznej. W klasach uczniowie obejrzeli  14 tablic, przeczytali informacje na nich zawarte. Wystawa została omówiona przez nauczyciela historii.

    Więcej
  • Projekcja filmu dokumentalnego "Nie zabierajcie mamy"

    20 października dla uczniów klas 6 – 8 , w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”, została zorganizowana  projekcja filmu dokumentalnego „Nie zabierajcie mamy”.

    W filmie przedstawiono nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek „Solidarności”- kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.

    20 października dla uczniów klas 6 – 8 , w ramach realizacji projektu „Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”, została zorganizowana  projekcja filmu dokumentalnego „Nie zabierajcie mamy”.

    W filmie przedstawiono nieopowiedzianą do tej pory historię działaczek „Solidarności”- kobiet aresztowanych i internowanych w trakcie trwania stanu wojennego w Polsce.

    Więcej
  • Wyniki Gminnego Konkursu Plastycznego "Znam ptaki Polski" 2021

    PRZEDSZKOLE

    I MIEJSCE  Oliwier Buczkowski  Przedszkole w Lubojnie

    II MIEJSCE Lilianna Zyszczak    Przedszkole w Mykanowie

    III MIEJSCE  Julia Ligudzińska  Przedszkole w Mykanowie

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY I-III

    I MIEJSCE Alicja Zatoń    Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku

    II MIEJSCE  Jagoda Pilarz  Szkoła Podstawowa w Kruszynie

    III MIEJSCE Kacprzak Rafał  Szkoła Podstawowa w Starym Cykarzewie

    WYRÓŻNIENIE  Zuzanna Kiszka  Szkoła podstawowa w Starym Cykarzewie

     

    SZKOŁA PODSTAWOWA KLASY 4-8

    I MIEJSCE Maja Banasiak  Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie

    I MIEJSCE Weronika Woźniak Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie

    II MIEJSCE Sergiusz Mazur Szkoła Podstawowa w Mykanowie

    II MIEJSCE Oliwia Młynek  Szkoła Podstawowa w Czarnym Lesie

    III MIEJSCE Lena Kurzac   Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wierzchowisku

    Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a nagrodzonym GRATULUJEMY !!!

     

    Więcej
  • Dzień Edukacji Narodowej

    Czwartek 14 października, to wyjątkowy dzień w naszej społeczności szkolnej. Już z samego rana czekała na nas niespodzianka, w głównym korytarzu wisiał ogromny napis z życzeniami dla nauczycieli. Bardzo dziękujemy tajemniczym pomysłodawcom! 

    W tym dniu w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Mykanowie  odbyła się  akademia,   podczas której  uczniowie klasy pierwszej  złożyli uroczyste ślubowanie.  To bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Aktu pasowania dokonała Pani  Dyrektor kolorowym ołówkiem, a Pan Wójt wręczył dyplomy. Tym samym pierwszaki zostały włączone do  społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Mykanowie.

    W dalszej części akademii  przedstawiciel Samorządu  Uczniowskiego  zaprosił wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów na pokaz tańca nowoczesnego i krótką inscenizację – potyczki słowne: uczeń kontra nauczyciel.

    Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień .

     Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

    Do życzeń dołączył się również wójt Dariusz Pomada, podkreślając ważną rolę nauczyciela w życiu młodego człowieka.

    Na zakończenie akademii głos zabrała p. Dyrektor, która mówiła o trudnej, ale jakże  pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. 

    W zakładce Więcej zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.

    Więcej
  • Wyjazd do kręgielni

    12 września br. uczniowie klasy 7 wybrali się wraz z wychowawcą do kręgielni Hula Kula w Rędzinach. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z rywalizacją. Czas spędzony na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla naszych uczniów. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Kilku  chłopców grało w bilard a i chętnie uczyli innych zainteresowanych  tą grą. A w między czasie był słodki poczęstunek i frtyki. Pobyt w kręgielni dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas.  Trzy godziny gry szybko minęły i musieliśmy wracać do szkoły. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i nie mogą doczekać się następnego razu…

    Więcej
  • Z Erasmusem w Ostrawie

     W dniach 4-8 października 2021 roku nauczycielki z ZSP w Mykanowie: p. Katarzyna Mszyca, p. Ewelina Kowalczyk, p. Ewa Soboniak,  p. Iwona Podlejska przebywały w Czechach w ramach projektu Erasmus.

              Do międzynarodowego projektu „Gamify it!” przystąpiły: prywatna szkoła w Ostrawie licząca 260 uczniów, prywatna szkoła w Madrycie licząca 1600 uczniów i publiczna szkoła w Mykanowie licząca 225 uczniów. Celem współpracy zagranicznej partnerów jest opracowanie edukacyjnych gier z kręgu nauk humanistycznych, jak i matematyczno – przyrodniczych. Wytężona praca nad projektem obejmowała warsztaty w międzynarodowych grupach dotyczące poznania tajników edukacyjnych gier  zespołowych, zarówno tych planszowych, jak i tych rozgrywających się w wirtualnej rzeczywistości. Na bazie schematu próbowaliśmy stworzyć wstępny zarys do wybranych tematów: „ Drugie życie śmieci” oraz „Znane osobowości Europy”. Nauczyciele mogli też wziąć udział w edukacyjnej grze (escape room) przygotowanej specjalnie na potrzeby projektu przez uczniów czeskiej szkoły w Ostrawie.

    Więcej
  • Program edukacyjny " Mamy kota na punkcie mleka"

    Po raz kolejny uczniowie klas I-III biorą udział w programie edukacyjnym, promując wraz z Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą picie mleka i spożywanie produktów mlecznych . 

    Mamy kota na punkcie mleka 😁
    Więcej
  • Kącik patriotyczno-historyczny- "40 lat po stanie wojennym"

    W związku z realizacją  projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 – Pamiętamy w naszej szkole został przygotowany kącik patriotyczno – historyczny „ 40 lat po stanie wojennym”. Tematyka kącika  związana jest z 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego. 

    Więcej
  • Wszystkich odwiedzin 75777, Dzisiaj: 6

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2024 | Powered by Quick.Cms | Webmaster by Proste strony internetowe