Informacje
Wyjazd do kręgielni
Więcej12 września br. uczniowie klasy 7 wybrali się wraz z wychowawcą do kręgielni Hula Kula w Rędzinach. Celem wyjazdu była integracja zespołu klasowego poprzez zabawę połączoną z rywalizacją. Czas spędzony na kręgielni był wspaniałą rozrywką dla naszych uczniów. Gra okazała się niezwykle wciągająca. Dużą frajdą było zbijanie kręgli i zdobywanie punktów dla swojej drużyny. Kilku chłopców grało w bilard a i chętnie uczyli innych zainteresowanych tą grą. A w między czasie był słodki poczęstunek i frtyki. Pobyt w kręgielni dostarczył młodzieży wielu niezapomnianych wrażeń i emocji. Okazał się fantastycznym sposobem aktywności ruchowej, zabawy i nauki innej niż dotychczas. Trzy godziny gry szybko minęły i musieliśmy wracać do szkoły. Wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu i nie mogą doczekać się następnego razu…
Z Erasmusem w Ostrawie
WięcejW dniach 4-8 października 2021 roku nauczycielki z ZSP w Mykanowie: p. Katarzyna Mszyca, p. Ewelina Kowalczyk, p. Ewa Soboniak, p. Iwona Podlejska przebywały w Czechach w ramach projektu Erasmus.
Do międzynarodowego projektu „Gamify it!” przystąpiły: prywatna szkoła w Ostrawie licząca 260 uczniów, prywatna szkoła w Madrycie licząca 1600 uczniów i publiczna szkoła w Mykanowie licząca 225 uczniów. Celem współpracy zagranicznej partnerów jest opracowanie edukacyjnych gier z kręgu nauk humanistycznych, jak i matematyczno – przyrodniczych. Wytężona praca nad projektem obejmowała warsztaty w międzynarodowych grupach dotyczące poznania tajników edukacyjnych gier zespołowych, zarówno tych planszowych, jak i tych rozgrywających się w wirtualnej rzeczywistości. Na bazie schematu próbowaliśmy stworzyć wstępny zarys do wybranych tematów: „ Drugie życie śmieci” oraz „Znane osobowości Europy”. Nauczyciele mogli też wziąć udział w edukacyjnej grze (escape room) przygotowanej specjalnie na potrzeby projektu przez uczniów czeskiej szkoły w Ostrawie.
Program edukacyjny " Mamy kota na punkcie mleka"
WięcejPo raz kolejny uczniowie klas I-III biorą udział w programie edukacyjnym, promując wraz z Kotem Mleczysławem i Mleczną Kitą picie mleka i spożywanie produktów mlecznych .
Mamy kota na punkcie mleka 😁Kącik patriotyczno-historyczny- "40 lat po stanie wojennym"
WięcejW związku z realizacją projektu Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie - 13 grudnia 1981 – Pamiętamy w naszej szkole został przygotowany kącik patriotyczno – historyczny „ 40 lat po stanie wojennym”. Tematyka kącika związana jest z 40 rocznicą wprowadzenia stanu wojennego.
Aktywne przerwy na sportowo
WięcejZachęcamy wszystkich uczniów do udziału w aktywnych przerwach na sportowo.
W zakładce Więcej znajduje się harmonogram.
Zawody sportowe
WięcejReprezentantki naszej szkoły zdobyły IV miejsce w Igrzyskach Powiatu Częstochowskiego w biegach przełajowych dziewcząt.
W krainie Krecika
WięcejW dniach 14 – 16 września 2021 uczniowie Szkoły Podstawowej im. S. Okrzei w Mykanowie wraz z opiekunami: p. Martą Wroną, p. M. Skowrońską i p. Ewą Soboniak byli na wycieczce w Czechach. Szlak wyjazdu wiódł przez Ostrawę, Pragę i Kutną Horę. Pierwszym miejscem zwiedzania była Ostrawa. Zatrzymaliśmy się w Centrum Nauki i Techniki. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazowej lekcji chemii. Zobaczyliśmy „wybuchowe” substancje, różne kolory ognia, a niektórzy mogli go nawet poczuć na „własnej skórze”. Ponadto obejrzeliśmy fascynujący film o topnieniu lodowców. Mieliśmy też czas, aby zgłębić tajniki nauki poprzez samodzielne uruchamianie niektórych urządzeń np. do walcowania stali, czy topienia różnych substancji. W kolejnym dniu czekała na nas stolica kraju – Praga. Zwiedziliśmy pałace Hradczańskie, katedrę św. Wita, Kościół św. Jerzego. Ponadto podziwialiśmy ogrody zamkowe, trakt królewski oraz słynny Most Karola. Wizytę w Pradze zakończyliśmy rejsem statkiem wycieczkowym po Wełtawie i skosztowaniem praskiej zmarzliny. Ostatnim przystankiem na trasie naszej wędrówki była Kutna Hora – miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Szczególnym miejscem wartym uwagi było Muzeum Czaszek. Zafascynowała nas historia tego miejsca, ogrom eksponatów oraz niezwykłe czaszki ułożone w iście artystyczny sposób. Fascynująca wycieczka dobiegła końca. Zmęczeni, ale szczęśliwi z ogromnym bagażem wspomnień wróciliśmy do Polski. Już planujemy następny wyjazd.
Wycieczka do Pragi
WięcejZapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”
WięcejNasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu historycznego pt:
” Gdy gaśnie pamięć ludzka, dalej mówią kamienie – 13.12.1981 – Pamiętamy”
Organizatorem projektu jest Urszula Bauer – Śląski Kurator Oświaty. Patronat projektu objęli: Jadwiga Wiśniewska – Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Jakub Chełstowski – Marszałek Województwa Śląskiego.
Projekt skierowany jest do uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. Realizowany będzie od września do grudnia 2021 roku.
W ramach projektu w szkole podejmiemy wiele działań: zostanie zaprezentowana wystawa oraz film, uczniowie wezmą udział w konkursach, nauczyciele w cyklu wykładów. Zostanie też stworzony kącik patriotyczno – historyczny, a dla uczniów klas 7,8 przeprowadzona zostanie lekcja poświęcona stanowi wojennemu